جمعه , ۱۹ مهر ۱۳۹۸

پیام مدیرعامل

در این مجموعه از موسسه‌ای سخن می‌رود که ضروت وجود آن در سال ۱۳۷۷ در قالب اندیشه‌ای شورانگیز، در ذهن تنی چند از انسان‌های پاک نهاد و نیک کردار پا گرفت و در حالی که هیچ‌گونه امکانات و اعتباراتی برای تحقّق این اندیشه در میان نبود، آن پاک نهادان با توکّل به عنایات خداوندی و به امید یاری خیّرین، کمر همّت بستند و برای دستیابی به مقصود، پا در عرصه‌ی عمل نهادند.

بدین‌سان، به یمن نیّت خیر و در سایه‌ی جهد و ایثار ایشان، آن آرمان نیک محقّق گردید و کانونی بنیان نهاده شد که از آن هنگام تاکنون به برکت حمایت‌های کریمانه‌ی عاشقان نیک‌ اندیش، بالیده و گسترش یافته و امروز با عنوان مجتمع آموزشی نیکو‌کاری توان‌یابان مشهد هم‌چون گذرگاهی سبز و سرزنده به روی گروهی از توان‌یابان (معلولان جسمی – حرکتی) گشوده است تا از تنگناهای سرد و تاریک گوشه‌گیری و روزمرگی به در‌آیند و در پهنه‌های گرم و روشن خویشتن‌یابی و اعتماد به نفس احساس شیرین مفید بودن را در جان پاک خویش تجربه کنند. بدیهی است همه‌ی کسانی که به انگیزه‌ی عشق و عاطفه‌ی انسانی و بر مبنای ایمان و آموزه‌های دینی، کمک‌های مالی خود را، که در بعضی موارد کلان نیز بوده است، به این مجتمع اهدا کرده‌اند، به درستی برنامه‌ها و عملکرد مجتمع آموزشی نیکوکاری توان‌یابان مشهد باور و به صدق و صحّت عمل مدیران و کارکنان این موسسه اعتماد داشته‌اند که البته مایه‌ی خشنودی و خرسندی این خدمتگزاران است. امّا باور و اعتماد، نتیجه‌ی شناخت و آگاهی است. از این‌رو، همواره درهای مجتمع توان‌یابان به روی همه‌ی عزیزانی که قصد دیدار از این مجموعه‌ی انسانی را داشته‌اند گشوده ومدیریت مجتمع همیشه برای ادای توضیح و ارائه‌ی اطالاعات درباره‌ی همه‌ی امور مربوط به این موسسه آماده بوده است.

اکنون که مجتمع آموزشی نیکوکاری توان‌یابان مشهد یک دوران بیست ساله را با توفیق پشت سرگذاشته و در این مدّت، به لطف خداوند منّان و با عنایات حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع)، توانسته خدمت در خوری به عزیزان توان‌یاب عرضه کند و به زندگی این انسان‌های با صفا و پاک سرشت گرمی و نشاط ببخشد؛ جا دارد که گزارشی از شکل گیری، ساختار و عملکرد این مجتمع به پیشگاه بزرگوارانی که موجودیت ودوام این پدیده، حاصل الطاف مادی و معنوی آنان است، تقدیم گردد.

در این راستا، این مجموعه با هدف ارائه‌ی تصویری شفاف، روشن و صادقانه از این مجتمع آموزشی نیکوکاری عرضه می‌گردد، با این امید که مورد توجّه اهل نظر قرار گیرد و مقبول یاران و یاوران واقع شود.

ابراهیم هدایی

مدیر عامل مجتمع آموزشی نیکوکاری توان‌یابان