چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸

چشم انداز

با نام ایزد منان … 

مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان مرکزی است که قریب به ۲۰ سال، تمام همت و توان خویش را جهت اعتلای اندیشه های معلولان جسمی حرکتی (توان یاب) در ظل عنایات و اذن و حمایت حضرت پروردگاری از طریق آموزش دبیرستانی، فنی حرفه ای، انواع هنرهای دستی، تجسمی و نمایشی، توان بخشی جسمی و معنوی و یاری رسانی به اشتغال به کار گرفته است.
این مـجتمع آموزشی نیکوکاری خیریه ای غـیر سیاسی، غیر انتفاعی، غیر دولتی و عام المنفعه است و با اتکا به رحمت واسعه ی الله تبارک و تعالی از طریق مشارکت های مردمی و انواع یاری های این عزیزان نیکوکار، بدون دریافت ریالی از دولت (یار دولت بودن و دوری از باری بر دوش دولت شدن) تا کنون بحمدالله در خدمت توان یابان (معلولین جسمی حرکتی) بوده است.
مجتمع توان یابان بر آن است تا زمینه ای فراهم آورد که هیچ نوجوان و جوانی به دلیل معلولیت محروم ار تحصیلات دبیرستانی، پیش دانشگاهی، فنی حرفه ای و هنرهای دستی، تجسمی و نمایشی نگشته و بتواند در دانشگاه ها به تحصیلات عالیه دست یابد که تا کنون موفق به شناسایی و آموزش قریب به ۲۵۰۰ توان یاب گشته و ایشان را تا رده های بالای تحصیلی، اشتغال و ازدواج به حول و قوه ی الهی یاری داده است.
این مرکز که پیوسته مورد نظر نیکوکاران مهربان بوده است همچنان در راستای وظایف و اهداف خود تا بالاترین حد توان کوشاست و دستان پر مهر خیرین پشتیبان گذشته تا به حال و زین پس را به نشان سپاس می فشارد و برایشان بهترین های هر دو حهان را خواهان است.
مجتمع توان یابان، هم چنین، بر آن نیز هست تا با آموزش های جانبی به دانش آموزان و کارآموزان، والدین ایشان و هم شهریان و هم وطنان شیوه های پیش گیری از پیش رفت معلولیت های معلولین و افزایش معلول بکوشد.
مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان که بنیانگذار ورزش رزمی “دفاع شخصی” سبک رزم طوس توسط استاد کارگر می باشد همواره در نظر دارد تا از انواع ورزش ها و مسابقات ورزشی برای این عزیزان غافل نماند و موفقیت های شگرفی نیز تا کنون کسب نموده و خواهد نمود (ان شاءالله و الحمدلله)
مجتمع شایسته می داند تا در صورت امکان بتواند با یاری هایی که در اختیار اوست کودکان معلول را نیز تحت حمایت توان بخشی گیرد، زیرا در این صورت این عزیزان در بزرگسالی تا حد زیادی سلامت و توانمندی هایشان را به دست آورده اند.
همه ی امید رسیدن به این اهداف ابتدا و انتهایش نگاه مرحمت آمیز خدای بزرگ بوده و خواهد بود تا دل های نیک سرشتان نیکوکار، دستان توانای ایشان را یارمان نگاه دارد و موفقیتمان تضمین گردد.