05138648950-4 TavanYaban@Gmail.Com

مرکز پیام

مرکز پیام

معرفی:

در طی سال‌های گذشته مجتمع توان‌یابان امکان تحصیل و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف را فراهم آورده است، چه بسیار استعدادها و توانایی‌هایی که به واسطه حضور در این مجتمع شکوفا شد و اکنون مایه افتخار خود و جامعه هستند .در همین راستا مرکز پیام توان‌یابان نیز به لطف الهی و در راستای رسیدن به هدف خودکفایی کارآموزان مجتمع توان‌یابان از مرداد ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را در طبقه اول ساختمان مرکزی مجتمع توان یابان آغاز نمود و با هدف ارتقاء کیفیت پشتیبانی و تامین رضایت مشتریان و ایجاد انگیزه بیشتر برای کارشناسان و قرار گرفتن مرکز در محیطی آرام پس از ۲ماه مرکز پیام به طبقه دوم ساختمان انتقال یافت و مجهز به کانتر و تجهیزات لازم Call Center گردید.

مرکز پیام توان‌یابان پیوسته در تلاش بوده که با ایجاد ارتباط از شرکتهای تجاری و وارد‌کنندگان کالا برای پاسخگویی به مشتریان، از سازمان‌ها، ادارت و موسسات غیر انتفاعی برای پاسخگویی، پیگیری و رفع مشکلات مراجعین ،از شرکت‌های تحقیقاتی و ادارات مختلف جهت جمع آوری اطلاعات، دعوت به عمل آورد تا زمینه اشتغال پویاتری برای توان‌یابان فراهم آید. از آنجا که مرکز تماس (Call Center) یکی از مشاغلی است که افراد توان‌یاب با هر وضعیت جسمی به راحتی میتوانند با ایجاد ارتباط کلامی، توانایی ها و استعدادهای خویش را در ارتباط با اشتغال و رسیدن به خودکفایی داشته باشند، میتوان گفت یک Call center می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال توان‌یابان داشته باشد.

اهداف:

v     آموزش و ارتقاء سطح دانش فنی و حرفه‏ای طبق اساس نامه

v     ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی توان‌یابان با تکیه بر توانائی‌های آنان

v     ایجاد فرصت‌های برابر جهت اشتغال توان‌یابان

v     بازتوانی توان‌یابان و رشد اعتماد به نفس آن‌ها جهت خارج شدن از زنجیره بهزیستی

v     شناسایی مشاغل موجود در جامعه و فراهم کردن شرایط جذب جامعه توان‌یابان در مشاغل فوق

 به‌طورکلی می‌توان تصور کرد که از هر فرد ممکن است در جایی و به طریقی استفاده شوداما فرصتهای استخدامی که در اختیار توان‌یابان قرار می‌گیرد اندک است و از بکار گیری این افراد در مشاغلی که استعداد و توانایی انجام‌شان را دارند به خاطر نداشتن ظاهر مورد قبول جامعه و عدم مناسب سازی مکان کاری برای تردد توان‌یابان سرباز زده می شود . هدف این طرح در مجتمع آموزشی توان یابان ، آموزش منجر به اشتغال و بازپروری توان‌یابان به منظور دستیابی به زندگی مستقل به نحوی که خود مسئول زندگی خویش بوده و به خودکفایی برسند و بتوانند به جامعه بپیوندند. مرکز پیام توان‌یابان از جمله مشاغلی است که اکثر توان‌یابان جسمی حرکتی قادر به فعالیت در آن هستند چرا که از تمام امکانات مورد نیاز  توان‌یابان برخوردار است.

از همین رو این مرکز در ۵ مرحله اقدام به انتشار آگهی استخدام در کانال‌های تلگرامی توان‌یابان (کانال آموزش مجتمع از طریق واحد آموزش، انجمن ضایعه نخاعی ها از طریق واحد اطلاعات، کمپین توان‌یابان و …) و ارائه آگهی به سازمان بهزیستی کل و بهزیستی مشهد و نهادهای وابسته (فیاض بخش و …) و کاریابی توان‌گران نمود.

 

fa_IRPersian
fa_IRPersian