ردکردن این

آموزش

آموزش

از مهم‌ترين زمینه‌های فعاليت مجتمع نيکوکاری توان‌یابان حوزۀ آموزش است که با رویکرد کاربردی و مهارت‌محور در سه بخش اصلی فعال می‌باشد.
از ابتدای تأسیس مجتمع تا کنون (۱۴۰۳ ش.) مجموعاً ۳۱۰۰ دانش‌آموز و کارآموز توان‌یاب در بخش‌های مختلف آموزشی اين مجتمع به فراگيری دانش و مهارت پرداخته و فارغ‌التحصیل شده‌اند.
بخش‌های آموزشی مجتمع عبارت است از:

آموزش متوسطه اول ، متوسطه دوم، پیش دانشگاهی و کار و دانش

مجتمع با راه اندازی دو مدرسه آموزشی از راه دور دخترانه به نام توانگران و پسرانه به نام توان‌یابان برای دانش‌آموزانی که از تحصیل بازمانده‌اند در رشته‌های نظری و کار و دانش فرصت درس خواندن ایجاد کرد تا بتوانند از این راه تا مقطع دیپلم تحصیل کنند.

آموزش فنی و حرفه‌ای

توان‌یابان علاوه بر تحصیل و گذراندن دوره مدرسه و گرفتن دیپلم بر پایه رویکرد مهارت‌محور مجتمع، از بدو تأسیس با گرفتن مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی دارای آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد است و در رشته‌های مصوب در مجوز، مشغول مهارت‌آموزی به توان‌یابان است. رشته‌های الکترونیک، برق، امور اداری، امورمالی و بازرگانی، خدمات آموزشی، صنایع دستی (بافت)، صنایع پوشاک، فناوری اطلاعات، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، صنایع دستی (چوب، فلز، سفال، سنگ، شیشه، چرم، صنایع دستی (دوخت‌های سنتی)، فرش

آموزش‌های آزاد

آموزش‌های آزاد کلیه آموزش‌های هنری از قبیل دوره‌های موسیقی، عکاسی، طراحی و گرافیک، تولید محتوا و رسانه، یوگا، بوچیا و… را شامل می‌شود.