ردکردن این

حال خوش

وعدۀ غذايی

بچه‌های کارآموز هر روز صبح زود که با سرویس‌های مجتمع از نقاط مختلف شهر مشهد برای شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های مجتمع جمع می‌شوند، عملا فرصتی برای صرف وعده مقوی صبحانه ندارند. مجتمع از میانه سال ۱۴۰۱ با پشتوانه کمک خیرین مهربان و با مشورت و زیرنظر کارشناسان تغذیه برنامه هر روزه تهیه وعده صبحانه تا ۲۰۰ نفر را پیش بینی و اجرا می‌کند. نفس اینکه کارآموزان و مربیان و در فضایی دوستانه و صمیمی برای آماده شدن برنامه روزانه صبحانه را در کنار هم میل کنند موجب نشاط و همدلی بیشتر در مجتمع و بالا رفتن بازدهی کارآموزان می‌شود.

جشن و اردو و بازارچه

در مناسبت‌های مختلف و برای ایجاد حس شادی و نشاط و افزایش روحیه همدلی گروهی در بین همه دانش‌آموزان، کارآموزان و اعضا مجتمع و همچنین از طریق مشارکت‌های مردمی در هر ماه دست کم یک جشن و جنگ داریم و برنامه تشرف دسته جمعی به حرم مطهر رضوی و برگزاری بازارچه‌های نیکوکاری جز برنامه‌های ثابت برای کارآموزان است.

ورزش

بخشی از ساختمان‌های مجتمع، برای فعاليت‌های ورزشی توان‌يابان مناسب‌سازی شده تا رشته‌های ورزشی مورد علاقه خود را زيرنظر مربیان کارآزموده آموزش ببينند. 

ورزش مورد علاقه و تخصصی توان‌یابان، رشتۀ «بوچیا» است که همیشه به عنوان جزیی از هویت اصلی مجتمع توان‌یابان شمرده شده و جوانان آموزش‌ديدۀ اين رشته، در مسابقات استانی و ملی و رقابت‌های بين‌المللی حضور يافته و مدال‌آور بوده‌اند.

علاوه بر آن، دوره‌های مستمر آموزش رشته‌های یوگا، دارت، تنیس روی میز و… هم در برنامۀ ورزشی توان‌يابان جای دارد

مدرسۀ زندگی

مديران مجتمع همواره کوشيده‌اند تا برنامه‌های گوناگون به مهارت‌افزايی توان‌يابان کمک کنند و در اين زمينه علاوه بر آموزش هنرها و دانش‌های رايج در مدارس و مراکز فنی و حرفه‌ای به برگزاری نشست‌هايی برای آموزش مهارت‌های زيستن در جهان امروز پرداخته‌اند.

برگزاری جلسات خودشناسی، مهارت‌های ارتباط و گفت‌وگو، شفقت‌ورزی، کتاب‌خوانی، نمايش و تحليل فيلم با کمک متخصصان مؤسسۀ حکمت زندگی از جمله اين برنامه‌ها است.